ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6387457
*
nr 638 7457
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 117
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2010
kl 18:51:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 21:29:02
1
Vinnande bud
3/5 14:30:38
2
650 kr
3/5 14:32:10
2
800 kr
3/5 14:32:27
2
950 kr
3/5 18:01:33
3
1.200 kr
3/5 18:02:02
3
1.400 kr
3/5 18:37:45
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 638 7457
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 117
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 21:29:02 | 1 | Vinnande bud |
3/5 14:30:38 | 2 | 650 kr |
3/5 14:32:10 | 2 | 800 kr |
3/5 14:32:27 | 2 | 950 kr |
3/5 18:01:33 | 3 | 1.200 kr |
3/5 18:02:02 | 3 | 1.400 kr |
3/5 18:37:45 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27